top of page
Геосетка дорожная

ГЕОСIТКА ДОРОЖНЯ

Матеріали  /  Геосітка дорожня

Замовити:   (097) 109-60-40;   (050) 109-60-40

Геосітка (георешітка) дорожня - полімерний геосинтетичний матеріал сітчастої структури, що складається з високоміцних ниток або спеціальних волокон шляхом плетіння, зварювання чи екструзії. Перевагою даного матеріалу є те, що він здатний витримувати великі навантаження, розподіляючи їх рівномірно по всьому дорожньому покриттю. Основна функція дорожньої геосітки – армування ґрунту та асфальтобетону. Виготовляють геосітки з базальтового волокна, поліефіру, поліамідів, поліпропілену, поліестеру та скловолокна. Застосування даного способу дає можливість продовжити експлуатаційний термін покриття доріг, а також знизити або навіть виключити ймовірність появи тріщин, ям, вибоїн і т.д.

Армирование асфальта
Армирование дорожного основания

Характеристики геосiток

Основними характеристиками цього матеріалу є:

  • матеріал, з якого була виготовлена геосітка

  • наявність та різновид речовини, якою геосітка оброблена

  • поздовжня та поперечна міцність на розрив

  • подовження на розрив

  • розміри комірок та їх форма

  • поверхнева щільність

  • стійкість матеріалу до високої температури

  • довжина та ширина рулону

Геосетка

Фізичні та механічні властивості геосіток можуть істотно відрізнятися залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені. Розглянемо основні види геосіток, які застосовуються в дорожньому будівництві:

Поліефірні геосітки, виготовлені з поліефірної сировини, відрізняються високою стійкістю до температурних впливів. Крім того, вони не руйнуються навіть при попаданні на їх поверхню агресивних хімічних сполук, включаючи синтетичні та органічні смоли. Поліефірні сітки можуть укладатися навіть у гаряче асфальтобетонне покриття або під верхній шар дорожнього покриття, що укладається за холодною технологією. Завдяки цьому вони найчастіше використовуються для ремонту дорожнього покриття або злітно-посадкових смуг невеликих аеродромів. Такі сітки дозволяють запобігти руйнуванню покриття під впливом великих навантажень, а також збільшити міцність стикових швів у дорожньому одязі.

Скляні (скловолоконні) геосітки виготовлені зі скловолокна, що має високу розривну міцність, використовуються для армування асфальтобетонного покриття. Їхньою перевагою є підвищена міцність, а також низька еластичність. Завдяки допустимому відносному розтягуванню, що дорівнює всьому 4%, вдається запобігти просіданню дорожнього покриття під впливом великого тиску. Такі геосітки настилають суцільним шаром під асфальт, відокремлюючи його від амортизаційної подушки. Їх застосування дозволяє підвищити термін експлуатації транспортного шляху, а також суттєво знизити витрати на його обслуговування у процесі експлуатації та капітальний ремонт.

Поліпропіленові геосітки, на відміну від георешіток з інших матеріалів, мають нейтральні хімічні властивості. Завдяки цьому вони не вступають у реакцію з агресивними сполуками, не розкладаються під впливом вологи, не деформуються при нагріванні та попаданні на їх поверхню прямих сонячних променів. Геосітка з поліпропілену відрізняється максимальною міцністю та здатністю легко переносити механічну дію. Вона використовується в будівельній галузі для армування, поділу шарів дорожньої основи, захисту і стабілізації ґрунтів. Така сітка значно покращує міцність дорожнього покриття, розподіляючи динамічний вплив на проїжджу частину та запобігаючи виникненню тріщин. Крім того, сітки з поліпропілену можуть укладатись на поверхню схилів, захищаючи їх від обсипання під впливом високої температури, стікання води або сильного вітру.

Виды геосеток, типы геосеток

Також широке застосування отримали дорожні геокомпозити що складаються з двох шарів – геосітки та нетканого геотекстилю. Такий матеріал повністю готовий до укладання, тому дуже зручний у роботі. Геосітка посилює характеристики міцності геотекстилю. Матеріал добре пропускає воду, може використовуватися не тільки для армування, а й для поділу шарів. Геокомпозит не знижує свої експлуатаційні характеристики навіть у кліматичних умовах з високою вологістю або в місцевості з великими обсягами ґрунтових вод – ефективність його роботи залишається стабільно високою. Завдяки покращеній водопроникності та стійкості до зносу геокомпозит активно використовується в будь-яких умовах. Застосовується геокомпозит і для забезпечення стійкості укосів, і посилення нижніх шарів доріг, особливо з інтенсивним рухом.

Застосування геосiтки

Армування має на увазі використання в дорожніх конструкціях спеціальних елементів, які дозволяють збільшити механічні властивості ґрунту або дорожнього покриття. Працюючи в контакті з іншими шарами дороги, армуючі елементи перерозподіляють навантаження між ділянками конструкції, забезпечуючи передачу напруги з перевантажених зон на сусідні недовантажені. З цими завданнями відмінно справляються геосітки, які мають добрий опір механічним навантаженням. У дорожньому будівництві можна виділити кілька видів геосіток, залежно від їх призначення:

геосетка асфальтобетон.jpg

Для армування асфальтобетонного покриття

Геосітки, виготовлені зі скловолоконних ровінгів або поліефірних волокон, скріплених між собою переплетенням синтетичних ниток. Для кращого зчеплення з асфальтом геосітки покриваються бітумом. Також геосітки можуть бути додатково забезпечені тонким шаром нетканого текстилю, що забезпечує більш швидке та економічне укладання без погіршення міцності зчеплення між шарами. Основне завдання таких геосіток створення армуючого шару, який запобігає появі деформацій (тріщин, вм'ятин, вибоїн) як на нових асфальтобетонних покриттях, так і при укладанні нового асфальтобетону поверх існуючого старого шару.

геосетка грунт.jpg

Для армування ґрунтів

Геосітки, виготовлені з високомодульних полімерних волокон і залежно від матеріалу можуть покриватися ПВХ покриттям. Вони використовуються в різних дорожніх конструкціях для підвищення несної здатності основи, мають міцність на розрив від 20 до 400 кН/м, з максимальною міцністю в одному або обох напрямках. При спорудженні земляних конструкцій геосітки даного виду служать для покращення фізико-механічних властивостей ґрунтів шляхом розподілу навантаження, а також виконують функцію "заклинювання" щебеню в осередках для забезпечення надійної фіксації основи дороги.

Основні випадки застосування геосітки:

1. При будівництві нових доріг та різних майданчиків з передбачуваним високим рівнем навантажень (автомагістралей, злітно-посадкових смуг, зміцненні насипів залізничних колій, улаштуванні технологічних проїздів тощо), геосітка гарантує збільшення міцності та терміну служби дорожнього полотна, зміцнює схили і нестійкі ґрунти, а також дозволяє знизити обсяги насипних матеріалів.
 
2. Під час ремонту зношених покриттів. У такому випадку сітка укладається на шар асфальтного покриття, що вийшов з ладу. Після цього новий асфальт укладають поверх сітки. Сітка дозволяє розподілити горизонтальні навантаження та перешкоджає зіткненню тріщин старого та нового покриттів. Це можливо завдяки унікальній структурі та високій міцності дорожньої геосітки.

3. Підвищення міцності дорожнього покриття. На дорогах з високою інтенсивністю руху та високими навантаженнями завжди з'являються колії та вибоїни. Уникнути цього допоможе геосітка, укладена при ремонті поверх заглиблень засипаних асфальтобетоном. Після ремонту сітка розподіляє навантаження і нові вм'ятини та вибоїни не з'являються.

4. Будівництво дорожнього полотна із застосуванням бетонних плит. Слабким місцем такого покриття є шов між плитами. Збільшити міцність покриття можна армуванням за допомогою геосітки.

5. Стикування доріг із різними типами покриття. Геосітка укладена в місці стикування двох різних покриттів, наприклад, асфальту і цементно-бетонного покриття посилить конструкцію і захистить від появи тріщин.

6. Усунення ям на дорожньому покритті. Перед тим як закласти ділянку дороги, з якої знято асфальт, дорожню конструкцію армують за допомогою геосітки. Щоб збільшити адгезію полімеру геосітки та нового асфальтного покриття використовують бітум.

7. Армування ділянок під час ремонту. Геосітка укладається на пошкоджену ділянку асфальту, і поверх неї влаштовується нове покриття. Структурні властивості сітки перешкоджають дотику нового покриття до тріщин старого. При цьому прошарок приймає він більшу частину горизонтальних напруг.

8. При розширенні дороги, коли до укладеного дорожнього полотна потрібно додати ширину і при цьому в місцях стикування старого та свіжого полотна уникнути появи тріщин використовують геосітку.

9. Сучасні технології часто передбачають попереднє армування ґрунтів. Для цього також використовується геосітка дорожня. Застосування армуючого прошарку для будівництва шосейного полотна є невід'ємною частиною технологічного процесу.

fiberglass-geogrid-airport.jpg
IMG_0499.JPG
823.jpg
сетка1.png

Геосітка має біостійкість, водостійкість і довговічність геосинтетика. Застосування геосітки при будівництві чи ремонті магістралей, укосів, зведенні насипів дозволяє значно скоротити терміни робіт, знизити витрати на будівельні матеріали, збільшити термін служби об'єкта.

Укладання геосiтки

Геосітка знаходить сьогодні широке застосування в дорожньому будівництві, її використовують для запобігання каменепадів, ерозії схилів та штучних насипів. Багато в чому якісний результат залежить від вибору матеріалу та дотримання технології його укладання. Також, при підготовці та укладанні геосітки необхідно приділити увагу двом аспектам дорожнього полотна: якості асфальтобетонного покриття та основи, на яку буде виробляється монтаж геосинтетичного матеріалу.

Від якості асфальтобетонного покриття залежить те, наскільки довговічним буде дорожнє полотно, тому до його підготовки слід підходити з максимальною відповідальністю. Для ремонтних робіт та прокладання нового полотна використовуються різні матеріали. У ході відновлення покриття враховується його стан, ступінь руйнування, що використовується під час роботи техніки. Досліджуючи дорожнє покриття, велике значення необхідно приділити ступеню вологості основи, а також рівню ґрунтових вод. Якщо ґрунт надмірно зволожений, то до укладання геосинтетичного матеріалу необхідно з'ясувати причину підвищеного рівня води у ґрунті. Визначивши джерело зволоження його необхідно усунути, якщо цього зробити не вийде, необхідно розробити проект системи водовідведення і реалізувати його. Варто пам'ятати, що осушення основи в комплексі з будівництвом водовідвідних систем або їх реконструкції є найважливішим етапом роботи з посилення дорожнього покриття.

Не менш ретельно необхідно ставитись до другої складової попереднього етапу – підготовки основи. На ділянці має бути проведене планування, перед нею обов'язково випилюють усі дерева та чагарники, викорчовують пні. Ями, вибоїни і канави, що утворилися, необхідно засипати грунтом і ущільнити. Однією із завдань є ліквідація тріщин, вони мають бути виміряні і ті, що мають ширину понад 3 мм – загерметизовані.

При ремонті покриття з асфальту слід звернути увагу на наявність вибоїн, тріщин, лущення та інших вад. Усі вони повинні бути усунуті традиційними методами ремонту дорожнього полотна до укладання армуючого шару. Безпосередньо перед укладанням геосинтетичного матеріалу необхідно очистити основу від бруду та пилу.

Укладання геосітки може проводитися як на попередньо підготовлену основу, так і геотекстиль. Найчастіше укладання ведеться в поздовжньому напрямку, оскільки такий метод простіший і відрізняється високими темпами робіт. Якщо ширина сітки менша за ширину дорожнього полотна, то необхідно робити нахлест не менше 40 см.

Одна з важливих переваг геосітки, що дозволило розширити спектр її застосування та гарантувати високу якість будівельних та ремонтних робіт - легкість та простота монтажу. Тим не менш, щоб досягти ідеальної міцності та рівної поверхні оновленого дорожнього покриття або будівельної конструкції, фахівці повинні дотримуватись ряду обов'язкових вимог.

Основні етапи укладання геосітки в асфальт:

  1. Перш ніж укладати георешітки необхідно очистити поверхню від усього сміття, а також ретельно її відфрезерувати. При підвищеній вологості та наявності води поверхню потрібно просушити.

  2. За наявності на поверхні тріщин і отворів їх необхідно залити асфальтобетонною або бітумною сумішшю.

  3. На оброблену поверхню наноситься шар бітуму, що у нагрітому стані. При цьому ширина бітумної смуги з кожного боку повинна перевищувати щонайменше на 10 см ширину геосітки.

  4. На бітум укладається геосітка. При цьому, якщо укладання ведеться поперечно, місця стиків скріплюються один з одним за допомогою дюбелів, на відстані 30 см. Якщо ж рулони розкочуються поздовжньо, то використовувати дюбеля не потрібно, достатньо перекрити шари на 15-20 см.

  5. Під час розкочування рулонів геосітки потрібно досягти максимального розпрямлення полотна і відсутності складок та нерівностей.

  6. У тих місцях, де геосітка стикається з бордюром, заливається бітум.

  7. Зверху здійснюється укладання асфальтобетону.

геосетка слои

Основні етапи укладання геосітки в ґрунт (під щебінь):

  1. Грунтова основа очищається від будівельного сміття, рослин, сторонніх предметів, вирівнюється і ущільнюється до необхідного ступеня міцності.

  2. По всій поверхні рулони геосітки розкочуються, при цьому необхідно злегка натискати на рулон, щоб не допустити утворення складок.

  3. Рулони розкочуються таким чином, щоб краї сусідніх полотен перекривали один одного як мінімум на 30 см як по горизонталі, так і по вертикалі. Напрямок перекриттів вибирається в залежності від того, в який бік зроблено ухил, а також напрямки вирівнювання матеріалу.

  4. Засипку геосітки роблять таким чином, щоб частинки кам'яного будівельного матеріалу (щебінь, гравій) застрявали в її осередках, тим самим не даючи змішуватися з нижнім шаром. Товщина шару засипки повинна бути не менше 15 см.

  5. Після виконання засипки насип розрівнюється будівельною технікою і ущільнюється за допомогою вібраційного катка. 

геосетка слои

Геосітка - незамінний матеріал при подібних роботах: легка вага дозволяє транспортувати її в будь-яке місце і швидко проводити укладання. Використання геосітки дозволяє значно знизити витрати на будівництво та подальше обслуговування об'єкта, а також збільшити його довговічність та міцність.

купить геосетку
цена геосетки
геосетка Украина
bottom of page