top of page
ГЕОРЕШIТКА
Матеріали / Георешітка
Замовити: (097) 109-60-40; (050) 109-60-40
Див. також: Геосітка дорожня Геотекстиль
Георешітка об'ємна - це тривимірна конструкція, виконана з полімерних синтетичних стрічок товщиною до 2.0 мм, скріплених між собою в шаховому порядку зварними високоміцними швами для утворення окремих осередків, в яких фіксується наповнювач. Основним завданням георешітки є армування і стабілізація слабких основ, зміцнення схилів і насипів, прибережних зон водойм, каналів, проведення ландшафтного будівництва та ін. Використання георешітки у поєднанні з іншими геосинтетичними матеріалами дозволяє виконувати комплексні рішення для дорожнього, промислового та цивільного будівництва.
Основні сфери застосування об'ємних георешіток:
-
армування, зміцнення ґрунтів у транспортному та інших галузях будівництва
-
зміцнення прибережної зони водойм, каналів, а також русел малих водостоків
-
захист схилів від ерозії та руйнування
-
зміцнення схилів підвищеної крутості
-
зміцнення проїздів, вздовж трас газопроводів
-
благоустрій та озеленення дворових майданчиків, авто-паркінгів
-
влаштування підпірних стінок
-
захист від зсувів
-
проведення ландшафтних робіт
Георешітка залежно від вимог, дизайну, ухилу, наповнювача пропонується з різною висотою ребра і розміром комірки. У складеному вигляді об'ємна георешітка являє собою компактні модулі зручні для зберігання і транспортування. Полімерні стрічки георешітки можуть бути гладкими, текстурованими, а також перфорованими. Нанесення перфорації на стрічку сприяє кращому відводу ґрунтових або зливових вод із конструкції. Завдяки антикорозійним властивостям поліетиленовий матеріал легко переносить вологість, кислотно-лужне середовище та інші агресивні фактори. Використовувати об'ємні георешітки можна в будь-яких кліматичних регіонах.
Основні переваги матеріалу:
-
стійкість до ультрафіолету
-
стійкість до впливу кислот і лугів, а також прісної та солоної води
-
довговічність (термін служби георешітки не менше 50 років)
-
робоча температура від -60С до +60С
-
екологічна безпека
-
низька ушкоджуваність
-
не вимагає застосування складної дорожньо-будівельної техніки
Параметри георешіток:
Покладені в основу дорожнього покриття об'ємні георешітки утворюють напівжорстку конструкцію, що зміцнює основу за рахунок рівномірного розподілу навантажень, не дозволяючи гравійному шару «розповзатися» в сторони, стримуючи його в горизонтальному напрямку і тим самим збільшуючи міцність та термін служби готової дорожньої поверхні. Разом з георешіткою нерідко використовується геотекстиль та інші геосинтетичні матеріали, що створюють легку, міцну та зносостійку основу під будівництво різних дорожніх об'єктів. Структура кожної секції є гнучкою. Цей критерій особливо важливий, оскільки це дозволяє конструкції дублювати мікрорельєф поверхні. У разі виконання армування схилу еластичність геокаркасу дає можливість суцільним покриттям зміцнити укіс, а також його основу, при цьому сформувавши водовідвідний лоток. Наявність георешітки надає можливість значно підвищити опір ґрунту ерозійним проявам і з найбільшою ефективністю зміцнити схили та інші поверхні від обвалів, зсувів та інших проблем подібного характеру.
Перевага застосування об'ємних георешіток для зміцнення укосів, конусів мостів та шляхопроводів:
-
зменшення кількості будівельних матеріалів, зниження трудовитрат і вартості перевезення
-
надійна фіксація ґрунту на укосах, контроль ерозії
-
забезпечення довговічності конструкції
Перевага застосування об'ємних георешіток при будівництві доріг:
-
збільшення терміну служби дороги
-
збільшення модуля пружності
-
зменшення нерівномірного просідання основи
-
підвищений опір колієутворенню
-
забезпечення підвищеної жорсткості конструкції
Вибір висоти георешітки здійснюється залежно від необхідних завдань та кута нахилу основи. Рекомендується наступна висота ребра:
-
не менше 10 см при використанні георешітки в дорожньому будівництві
-
5 см якщо нахил схилу від 10° до 20°
-
10 см якщо нахил схилу від 20° до 40°
-
15 см якщо нахил схилу від 40° до 50°
-
20 см якщо нахил схилу більше 50°
Монтаж георешiток
Перед встановленням об'ємних георешіток необхідно виконати передбачений технологією монтажу комплекс підготовчих робіт на об'єкті. Підготовка місцевості та порядок виконання наступних етапів робіт залежить від умов та завдань застосування матеріалу. Ділянку для укладання георешіток вирівнюють, надають йому необхідну форму, ґрунт ущільнюють. Геокаркас на поверхні укосу або дороги закріплюється за допомогою пластмасових анкерів або Г-подібних нагелів, виконаних з арматури, довжиною від 400 до 1200 мм. У поєднанні з нетканим розділовим прошарком з геотекстилю, георешітка значно підвищує модуль пружності армованого покриття, і підвищує його стійкість до статичних та динамічних навантажень. Також важливою функцією геотекстилю є протиерозійний захист і дренаж ділянки георешітки, що зміцнюється.
Порядок виконання робіт:
-
Здійснюються виміри схилу або дороги, що зміцнюється, планування і очищення поверхні. Для цього можуть застосовуватися як спеціальні механічні пристрої, так і ручний інструмент.
-
Якщо ґрунт насипний, його верхній шар ущільнюється. Для цього можна використовувати віброплиту або звичайний ручний каток. На підготовлену поверхню укладається геосинтетичний нетканий матеріал.
-
Модулі об'ємних георешіток розкладаються і надійно фіксуються анкерами або нагелями. По краях георешітка закріплюється з інтервалом не більше півметра, а на вершині схилу встановлюється анкер у кожну комірку. Для фіксації внутрішньої частини георешітки рекомендується використовувати 3–4 анкери/нагелі на квадратний метр, розташовані у шаховому порядку.
-
При зміцненні схилу георешітки у верхній частині необхідно заводити на горизонтальну площину хоча б на півметра, а в нижній частині закріплювати в спеціально підготовлених траншеях шириною близько 80 см для формування водовідвідної системи.
-
Після завершення встановлення необхідно перевірити правильність натягу решітки та рівність поверхні. Георешітка повинна щільно прилягати до ґрунту, наявність нерівностей не допускається.
-
Далі можна приступати до заповнення георешітки наповнювачем. Засипка проводиться як у ручну, так і за допомогою вантажної техніки. При використанні георешітки з комірками стандартного розміру максимально допустима висота падіння заповнювача – один метр. Для того щоб звести ризик зсування георешітки під час засипання до мінімуму, необхідно здійснювати цей процес від брівки, повільно зміщуючись у напрямку підошви укосу. Заповнюються коміпки з надлишком, сипучі матеріали на 50 мм можуть бути вищими за кромку модуля.
-
ППо завершенню робіт ґрунт ущільнюється, виконується його вирівнювання. Завершальна частина планування найчастіше виконується за допомогою ручного інструменту, для цього можна використовувати лопати або граблі. В результаті товщина шару над кромкою георешітки не повинна перевищувати 20-70 мм. Надання ґрунту оптимальної вологості, може прискорити отримання необхідної щільності при мінімальних витратах часу і засобів.
Армування дорожніх підстав
Різні моделі георешітки сьогодні активно застосовують у сфері передового дорожнього будівництва, а також для створення гідротехнічних споруд. Об'ємні георешітки - це ефективний дорожньо-будівельний матеріал, здатний забезпечити високі показники якості дорожнього покриття та оптимізувати витрати.
Зміцнення схилів
За допомогою георешітки можна швидко і якісно провести зміцнення схилів на територіях зі слабким або сипким грунтом – конструкція матеріалу влаштована таким чином, щоб надійно скріпити ґрунтову основу та додатково посилити її кореневою системою рослин.
Підпірні стіни
Так як розрахунок підпірних стін у рамках вертикального ландшафтного планування або дизайнерського благоустрою території передбачає створення міцних стійких конструкцій, без георешітки в такому разі просто не обійдеться.
Зміцнення берега штучних та природних водойм
Із застосуванням об'ємних конструкцій георешітки можна без зайвих витрат і зусиль виконати якісне берегоукріплення як штучної, так і природної водойми. Варто зазначити, що екологічно безпечний берегозахист георешітка не вимагає застосування спеціальної техніки.
bottom of page